O nás... Lesnictví Energetická štěpka Kontakty Napište nám GDPR  
 

O nás

 

SOLITERA spol. s r. o. zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka 5438, byla založena v roce 1991 a od počátku poskytuje komplexní služby vlastníkům lesů. V posledních letech se také věnujeme výrobě energetické štěpky z lesní biomasy. Vzhledem k objemům obchodovaného dříví jsme schopni zájemcům nabídnout zajímavé ceny při výkupu dříví, nebo zprostředkování dodávek dříví významným odběratelům dřevní hmoty.
 

V současnosti pracujeme pro státní (LČR, VLS) i soukromé a obecní vlastníky lesů, zejména v západní polovině Čech.
 

Disponujeme vlastní technikou (harvestory, vyvážecí soupravy, traktory, drtič klestu, štěpkovače na klest, odvozní soupravy), pracovními kapacitami a potřebným zázemím.
 

 

Pěstujeme vlastní sadební materiál lesních dřevin.
 

Průměrný roční objem těžeb je kolem 350.000 m3, pěstební činnosti kolem 50 mil. Kč dopravy dříví 130.000 m3 a přibližně 100 tis. tun energetické štěpky.
 

Společnost je vlastněna třemi českými fyzickými osobami. Viz výpis z OR.
 

Máme zaveden a udržujeme manažerský systém řízení dle normy CFCS 2002 v platném znění. Naším základním dokumentem v této oblasti je Politika integrovaného systému QMS. V roce 2023 jsme získali certifikát udržitelnosti energetické biomasy od společnosti URS číslo 015359/B-0133.